Rodzinny festyn rekreacyjny Taaaka Ryba 24.09.17

Lokalizacja

Organizator

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Twardogórze, Gmina Twardogóra

Zespół Parkowo-Pałacowy
Goszcz
Robert Orlikowski
Email: ro.orlikowski@interia.pl
692 642 450
http://twardogora.pl

Opis wydarzenia

2017-09-24 08:00:00

Miłośników wędkowania zapraszamy na poranne zawody wędkarskie. Dla pozostałych gości przewidziano moc atrakcji, m.in. blok sportowo-rekreacyjny dla dzieci, pokazy taneczne, koncerty gwiazd disco-polo: JAGODA i KORDIAN. Dla chętnych możliwość zwiedzania wyremontowanego fragmentu pałacu i przyległych ruin. Dodatkowo Jarmark Produktów Lokalnych oraz rajd nordic walking szlakiem karpia, zakończony degustacją zupy rybnej. Start w zawodach wędkarskich należy zgłosić do 21.09.2017 – tel. 697 849 803. LICZBA MIEJSC: 50 (zawody wędkarskie). KOSZT: wstęp wolny.

Atrakcje

Atrakcje płatne dodatkowo:

-wesołe miasteczko

- gastronomia (Restauracja "W Starym Młynie", Zagroda Grabownica)

- jarmark produktów lokalnych

Relacja z wydarzenia

W niedzielę 24 września - po raz piąty na błoniach zespołu pałacowo-parkowego w Goszczu - odbył się gminny Festyn Rodzinny "Taaaka Ryba". Współorganizatorzy, tj. milickie Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", twardogórski Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta i Gminy w Twardogórze, przygotowali sporo atrakcji, akcentujących związek tej imprezy z Dniami Karpia 2017.
 
Tegoroczne Dni Karpia to 62 wydarzenia o różnym charakterze: wydarzenia plenerowe, aktywne, edukacyjne, zawody wędkarskie, kolacje rybne, towarzyszące, więcej informacji znajdą na www.dnikarpia.barycz.pl lub w informatorach, które były do pobrania na stoisku. Tradycyjnie inauguracją festynu były zawody wędkarskie, które rozpoczęły się już w godzinach porannych rywalizacją w kategorii juniorów (5-13 lat). Po godzinie 10 rywalizację wędkarską rozgrywali zawodnicy w kategorii "dorośli" (od 14 lat). Od wczesnych godzin popołudniowych dostępne były dla dzieci atrakcje w bloku sportowo-rekreacyjnym. Zwolennicy aktywnej rekreacji dotarli na festyn pieszo w ramach zorganizowanego rajdu nordic walking na trasie Twardogóra - Goszcz. Zasadniczą część obchodów rozpoczęto od wręczenia - przez burmistrza Zbigniewa Potyrałę i swojego zastępcę Ryszarda Gąsiora - nagród szczęśliwcom, którzy wygrali rywalizację w zawodach wędkarskich. Po godzinie 15 na scenie pojawił sie ukraiński zespół folklorystyczny "Zbrucz", prezentując swój żywiołowo wykonany program. Potem na scenie dominowało taneczne disco polo - najpierw w wykonaniu zespołu Jagoda i Brylant, a następnie (po prezentacji pokazu Zumby) formacji Kordian. Przez cały czas można było skosztować produktów lokalnych z Doliny Baryczy, szczególnie potraw z karpia. Wśród stoisk z innymi lokalnymi produktami, były te z produktami pasiecznymi, olejami i wypiekami z lokalnych piekarni.  W trakcie festynu można było też wypełnić specjalne ankiety Stowarzyszenia "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" – ich autorzy mogli wylosować (w przerwie pomiędzy występami kolejnych gwiazd) atrakcyjne gadżety, związane z Doliną Baryczy. Wyniki zawodów wędkarskich będą dostępne wkrótce na stronie PZW.