Relacja z wydarzenia

Żmigrodzki Festiwal Karpia i Lasu

Żmigrodzki Festiwal Karpia i Lasu zakończony z przytupem!
Wspaniały klimat żmigrodzkiej imprezy w ramach Dni Karpia porwał mieszkańców nie tylko naszej gminy, do Rudy Żmigrodzkiej zjechali mieszkańcy całego regionu.
Żmigrodzki Festiwal Karpia i Lasu to wydarzenie, którego frekwencja nigdy nie zawodzi. W tym roku bawiliśmy się 3 października, tradycyjnie już Rudzie Żmigrodzkiej.
- Życzę mile spędzonego czasu. Przygotowaliśmy wiele atrakcji, przede wszystkim atrakcji kulinarnych. Jestem pewien, że doskonale mieszkańcy, wszyscy turyści i zaproszeni goście spędzą u nas czas. Wszystkiego dobrego! – tymi słowami burmistrz Żmigrodu Robert Lewandowski otworzył wydarzenie, a okazały się one jak najbardziej trafione, gdyż tego dnia oferowanych atrakcji był dostatek.
Jarmark Produktów Lokalnych obfitował w wielu wystawców, wśród których królował oczywiście karp w różnych odsłonach. Wśród atrakcji dla dzieci pojawiły się dmuchane zamki i zjeżdżalnie, przejażdżki konne oraz animacje z Zespołem Placówek Kultury: bańki mydlane, balonowe zwierzątka – w tym oczywiście rybki, rzeźbienie w mydle, rybie kolorowanki i klocki. Również Nadleśnictwa prowadziły ciekawe warsztaty dla najmłodszych. Zachwyconym dzieciom uśmiechy nie schodziły z twarzy.
Scena także tętniła życiem! Po oficjalnym otwarciu przez burmistrza Roberta Lewandowskiego oraz Nadleśniczego Zbigniewa Nahajowskiego odbył się pokaz kulinarny z Jakubem Wolskim – uczestnikiem Hell’s Kitchen, który doradzał, jak dobrze przygotować dziczyznę i lokalne ryby. Między czasie prowadząca imprezę Ewa Miedźwiecka przeprowadzała konkursy, w których do wygrania była publikacja „Smaki Doliny Baryczy”. Na scenie zaprezentowała się lokalna „petarda”, czyli zespół Adrenalina. Cóż to był za koncert! Zwiedzający zwabieni przed scenę słuchali coverów znanych hitów oraz autorskich kawałków zespołu. Współpracujący z Nadleśnictwem Żmigród sokolnicy zaprezentowali zapierający dech w piersi pokaz ptaków drapieżnych „Sokolnictwo GOA”. Na koniec publiczność porwał występ Janusza Cedro, który wykazał się niesamowitym kontaktem z widownią.
Nie obyło się bez akcentu rowerowego! Przecież rok 2021 w Żmigrodzie to rok rowerowy. W dniu imprezy zorganizowana została „Żmigrodzka Wyprawa Rowerowa na Święto Karpia”. Grzegorz Paryna wraz z rowerzystami przybyli do Rudy Żmigrodzkiej „na karpika”! Oczywiście postanowiliśmy uraczyć uczestników imprezy konkursami rowerowymi z nagrodami.
Wszystko co dobre, szybko się kończy. I nasz Żmigrodzki Festiwal Karpia i Lasu dobiegł końca. Ale… wrócimy już za rok ze wspaniałymi niespodziankami i atrakcyjnym programem. Do zobaczenia!


Partnerzy w promocji

Partnerzy medialni

Partnerzy w dystrybucji